close
تبلیغات در اینترنت
توقف پخش سریال ضدایرانی شفکات تپه (şefkat tepe) در ترکیه,سایت جامع دانلود"> سایت جامع دانلود

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد


کسب درآمد
کسب درآمد

اخبار بین المللی ::-> توقف پخش سریال ضدایرانی شفکات تپه (şefkat tepe) در ترکیه

چهارشنبه 28 خرداد 1393
نظر

همزمان با روند بهبود روابط دوجانبه تهران – آنکارا که با سفر اخیر رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه به کشورمان آغاز شد، سریال ضدایرانی "شفکات تپه şefkat tepe" که در چند‌سال گذشته در شبکه «سامان یولو» متعلق به گروه رسانه‌ای فتح الله گولن پخش می‌شد، به دستور نهادهای ذیصلاح دولت ترکیه متوقف شد

  هرچند که سیاست یک بام و دو هوای ترکیه در قبال ایران حالا دیگر بر هیچ‌کس پوشیده نیست اما تحولات فرساینده در سوریه ایران و ترکیه را به نقطه‌ای متعادل درخصوص مناقشات فی مابین رسانده است.  با این حال اما سیاست فرهنگی نو عثمانی در ترکیه کماکان بر سبیل پیشین خود یعنی ترویج نگرش ضدایرانی ادامه می‌دهد. سریال شوکت تپه، داستان مبارزه یک تیم امنیتی تُرک بود که در نواحی کردنشین ترکیه به مبارزه با پ. ک. ک می‌پرداختند ولی با اوج گرفتن بحران سوریه اهداف تخریبی این سریال معطوف ایران نیز شد.  

  پیشتر بسیاری از سیاستمداران کُرد و نمایندگان کردتبار مجلس ترکیه هشدار داده بودند که چنین سریال‌های تحریک‌آمیز به روند مذاکرات صلح با پ. ک. ک آسیب می‌زند. زیرا چهره‌ای خشن، غیرانسانی و غیرواقعی از سیاستمداران کرد، پ. ک. ک و...  ارایه می‌دهد.  باند فتح‌الله گولن که از مخالفان توافق دولت با پ. ک. ک هستند سعی دارد از طریق گروه رسانه‌ای خود ازجمله شبکه تلویزیونی سامان یولو و روزنامه زمان تاثیر منفی بر این روند بگذارد. 

  سریال مزبور، شبه نظامیان پ. ک. ک را عامل ایران معرفی کرده و حکایت زنان صیغه‌ای وابسته به ایران برای ایجاد رابطه با اشخاص  پر نفوذ در دولت جهت شانتاژ و تهدید را روایت می‌کند.   آنچنان که وب سایت خبری آذری‌ها گزارش داده، در قسمت‌های۲ ماه اخیر این سریال شخصیتی جدید به نام قاسم سلیمانی وارد این مجموعه تلویزیونی شده بود که سعی می‌کرد از طریق ناامنی، آدم‌کشی، شانتاژ و...  به خصومت با ترکیه بپردازد. بولتن خبری شبکه سامان یولو در تاریخ  یکم و دوم اسفند ۱۳۹۲ در خبری که به توقیف این سریال می‌پرداخت گفت: «شوکت تپه چهره دیگر و به گفته این بولتن ضد ترک ایران را روایت می‌كرد. ایرانی که در پس لبخند، ناامنی و فساد را در ترکیه از طریق مختلف ازجمله جاسوسی و گسترش صیغه رواج می‌دهد.»

 

  این بولتن خبری همچنین در ۱ اسفند ۱۳۹۲ به پخش سریال ضدایرانی. ضدشیعی دیگری به نام «دولت پنهان در عثمانی» که قسمت آخر آن چندی پیش به پایان رسیده است نیز اشاره کرده و گفت: «تمام دولت‌هایی که در جغرافیای ایران تشکیل شده‌اند، دولت‌های ضدتُرک بودند که هدفی جز دشمنی با ترک‌ها برای خود تعیین نکرده بودند.»

برای ورود به کانال سایت اینجا کلیک کنید